sobota, prosince 25, 2004

Hudební vánoceTak moje rodina už pomalu vzala na vědomí, že hudba je docela důležitou součástí mého života a letos jsem pod stromeček dostal několik hudebních knih. Ilustrovanou biografii o Princovi jsem objevil sám v jednom znojmském knihkupectví při nakupování dárků a tak jsem ji dostal od manželky. Vlastně jsem ji tam objevil už loni, ale slevněných 200 Kč mi na ni přišlo trochu moc a letos jsem se dočkal slevy další, takových "už si někdo konečně kupte!" 50 Kč. Asi jsem jediný Princův fanoušek tady :), za rok bych to možná našel v popelnici za obchodem...Taky jsem dostal Dorůžkův Český jazz, abych se přiučil a mohutný sborník Alternativní kultura 1945-1989. Už jsem ho obdivoval u jedný kamarádky a tak jsem ho dostal taky. Pak jsem taky dostal Murakamiho román Dance Dance Dance. Sice to není přímo hudební teorie, ale hlavní hrdina prý poslouchá Talking Heads :) Murkamiho přímo žeru, tenhle román ještě není v češtině, takže budu mít náskok! A toho Ajvaze jsem dostal už před pár dny k narozeninám, takže vlastně pod stromeček ani nepatří. Ale teď ho čtu a jako vždycky - SUPER... No a tak všelijak. A co vy jste dostali?

2 komentáře:

tom123 řekl(a)...

Ahoj Karl,
knihu o Princovi mám už asi 10 let, zakoupeno v Praze v levných knihách za 20 Kč. Tak si myslím, že jsme asi dva lidi v ČR (a asi plus Roman Holý), které Prince zajímá.
Jinak: super články, díky za tipy na dobrou hudbu a jen tak dál!
Tomáš z Mostu

Anonymní řekl(a)...

Fanousku Prince je vic, jen maji prisnejsi kriticka meritka na jeho umeleckou tvorbu, ale dvacka za knizecku ujde:)
Ja dostal Briana Wilsona SMILE, Vertigo, NUO, Sramy od RAUSu, Doruzkovy Hidden Path, Robinsona s Viklickym, knizku Bezra, Dedka a par dalsich, treba knihu o Provence atd atp a vlastne jsem (nam) koupil nove Frames, ktere mam od Glena neb svetova premiera alba bude az 8.unora 2005. Takze vam vsem doporucuju jejich koncert v prazske Arse, pokud vse dobre dopadne tak 12.2.05! Petr VL.
milovnik.caje zavinac seznam.cz