úterý, května 24, 2005

Goodies - Shadow Drrop, Common, Lord Quas

Shadow Drrop se konečně vypouští svůj první projektil. Mixtape Heavy Metal Vol. 1 shrnuje jeho producentský job za poslední rok, včetně tracků, které nahrál s některými MCs z UK, remixové fláky, které vítězily v remixovém contestu Boombapu a na řadu přijde i hypermentální MC Klouda. (Který ve svém dissu velmi svérázně vstupuje do hiphopového beefu.*Mp3 blog Spinemag dělá dobrou práci. Tentokrát vypustil do širého světa internetu spolupráci Common a Sa Ra Creative Patterns "So Cool", která vyšla jako bonus evropského vydání "Be". Musím říct, že Sa Ra tím vyzvali Kanye Westa na čudlíkový souboj a vyhráli.*Ještě jedna mentální věc. Nová deska Quastimota se nedá poslouchat bez toho, aby jste měli ubaleno a klik k prvnímu tracku Bullishit je přesně to, co od Quasova klipu čekáte. Mimoidnost.

1 komentář:

nope řekl(a)...

Hi,

I'm sorry for being intrusive in to your blog. But I am Melissa and I am a mother of two that is just trying to get out of an incredible financial debt. See my hubby is away in Iraq trying to protect this great country that we live in, and I am at home with our two kids telling bill collectors please be patiant. When my husband returns from war we will beable to catch up on our payments. We have already had are 2001 Ford repossessed from the bank, and are now down to a 83 buick that is rusted from front to back and the heater don't work, and tire tax is due in November.

I'm not asking for your pitty because we got our ownselfs into this mess but we would love you and thank you in our prayers if you would just keep this link on your blog for others to view.

God Bless You.

Melissa K. W.
To see my family view this page. My Family

Windows registry scanner - scans your Windows registry for errors and suggests solutions.

Paid surveys - Work at home, Get Paid For Your Opinion, paid surveys and online focus groups.

Combine AdWords and ClickBank for Huge Online Profits Words Great With Blogs