pátek, září 30, 2005

Beef - kolo 2

Vrátil se mi kámoš z Ameriky a když se zastavil, hned se ptá: "Nějakej novej prímovej beaf?". Když odlítal za louži Supercrooo a Indy&Wich si posílali tracky a teď byl natěšený, že se v českém hip hopu něco začalo dít. Musel jsem ho zklamat, ale jak se o několik málo hodin ukázalo, neměl jsem pravdu, když jsem prohlásil, že všechno je zase mrtvý. Válka se z úst rapperů přenesla na webové servery/magazíny Bbarak a Boombap, kteří ve velkém hiphopovém beafu pokračují. Všechno začalo, když se nezbední Supercrooo otřeli o Bbarak, který o tom informuje tady. Boombap to vidí trochu jinak tady a tady maličko osobní optikou a oheň byl na střeše. Bbarak vrací úder už Boombapu tady a Boombap vzápětí kontruje tady. Pokud si chcete poslechnout co přesně Supaz vzkázali Bbaraku, tak je to tady.
Co k tomu dodat? Dvě nejdůležitější hiphopová média si vyřizují účty nebo spíše vymezují prostor. Je to odraz polazizované hiphopové scéně, na jedné straně ortodoxní Bbarak v čele s Affrem a na druhé Boombap v čele s Abdulem pojímající hip hop značně volně (píšou o žebříčkovým hip hop, propagují menší scény jako reggaeton, grime). Asi tušíte na čí straně je mé srdce, Bbarák si zaslouží respekt za tvrdou práci na časáku, labelu i kempu, ale přiznám se, že když se nějaký rappa objeví na obálce BB odepisuju ho a nezajímá mě. Máme prostě dost odlišný názor na hudbu a v tom mi právě sedí Boombap. Bbarak za poslední roky ovládl domácí hiphopovou scénu a obraz českého hip hopu a také hip hopu pro lidi v ČR je v podstatě na jejich triku. Nezapomeňte, že Bbarak je stále jediným periodikem o hip hopu, Affro a spol. vysílají na Óčku a prezetují hip hop obřím festivalem na konci léta. Čekal jsem, že s nástupem Supercrooo jejich čas skončil a ortodoxní hip hop se odpotácí do nejhlubšího podzemí, podle mýho válka Supercrooo a Indy&Wiche byla válkou mezi starým a novým v českém hip hopu a tak nějak jsem to i popsal v tehdy v článku v LN (tady). Závěr je vlastně stejný jako tehdy u prvního beefu - z podobného vymezování může vzejít něco nového, lepšího než to bylo teď. Kéž by.
PS: Abdul slibuje na 15.října překvapení, já už vím o co jde, ale i když nesmím naznačovat, řeknu, že boj BB vs BB bude pokračovat na všech frontách.

5 komentářů:

unrepentant resources řekl(a)...

Looking for concert day dayton green info tonight I came across this concert day dayton green post. I was impressed. I love concert day dayton green and am glad I found this post. Keep it up!!

Paul

Memcco P2P řekl(a)...

For you Movie Lovers out there! If any of your bloggers are interested in P2P Software for free music and movie downloading, go see my P2P related site. Links to The Top 12 P2P Softwares are here.

credit cards now řekl(a)...

i found a website where you can get your own .com domain for only $1.99 serioulsy.. see for yourself >> cheaper then go daddy domain registration

性爱 řekl(a)...

I am totally nude come see me. Take a bit for all pics and movies to load.

Why do I do this I like to make men blow their jiz in their pants.

Visit me.??

Anonymní řekl(a)...

Interested in getting a better deal for domain names than you can at let go trick daddy feat lil jon and twista ? Then I might suggest checking the resources available at Register Better . com . No need to pay the high prices found elsewhere, check out the list of places to register better !